Szpic miniaturowy

Szpic miniaturowy inaczej nazywany Pomeranianem to rasa, która mimo swoich rozmiarów emanuje wielką pewnością siebie. Psy śa bardzo czyjne (biegające alarmy;), ale nie agresywne. Mimo wszystko jest to delikatna rasa i nie polecana do domów z bardzo małymi dziećmi, jednak z starszymi napewno się dogada. Szpica od małego uczymy pozostawania w domu, nawet jeśli pracujemy w domu, ponieważ zdarzy nam się wyjście do lekarza, na zakupy itp. 

Rasa jest bardzo pojętna na nowe sztuczki i komendy, uwielbia być przy tym chwalona i co najważniejsze nagradzana! Szpice uwielbiają spacery i zabawy na świeżym powietrzu. Agilty dostosowane do wielkości psa mogą również przynieśc sporo radości. 

Pielęgnacja pomeraniana

Szpic potrzebuje regularnego czesania, szczególnie miejsc najbardziej narażonych na filcowanie (za uszkami, pod pachami, przy pupie). 

Do rozczesywania używamy głownie grzebienia metalowego oraz szczotki z włosem z dzika oraz nylonowym rozczesywaczem. Włos z dzika napuszy nam idealnie poszerstek a nylon rozczesze sierść. 

Głównymi kosmetykami, które używamy w hodowli to linia Champion. Mamy tam szapon dedykowany do ras o puszystej siersci, spray ułatwiający rozszesywanie oraz spray zwiększający objętość. Dodatkowo posiadamy linie kosmetyków DR LUCY do białej siersci, oraz Botaniqa dla szczeniąt.